Door Leo Polhuys

DEVENTER – De Emmanuelgemeente heeft haar vernieuwde kerkgebouw in gebruik genomen. De gemeente is de laatste jaren zo hard gegroeid, dat uitbreiding noodzakelijk was geworden. De kerk is nu gestart met twee diensten op zondag.

De Pinkstergemeente is sinds 1988 gehuisvest in een voormalige kleuterschool aan de Julianalaan in Keizerslanden. ,,We hebben al eerder verbouwingen uitgevoerd, maar die waren veel minder ingrijpend,’’ zegt Edith de Leau. Zij leidt de gemeente samen met haar man Peter. ,,We konden de verbouwing realiseren nadat de oude gymzaal achter onze kerk was gesloopt. Onze grote zaal is in oppervlakte meer dan verdubbeld. Het podium is een stuk groter geworden en we hebben een breed scala aan moderne media zoals hangende geluidsboxen en een beamer die beeld over de volledige breedte van de achterwand van het podium projecteert.’’

Ook is er opslagruimte gekomen en is de ruimte voor koffie en een hapje eten na de dienst flink uitgebreid. Edith toont de diverse ruimtes voor de kindernevendienst en de babykamer. ,,Deze ruimtes zijn hard nodig. We hebben veel jonge gezinnen met kleine kinderen en soms was het zo druk, dat we mensen moesten vragen om de baby tijdens de dienst op schoot te houden. Ooit hadden we nieuwbouwplannen in Colmschate, maar die zijn nu van de baan.‘’

De kinderruimtes worden ook gebruikt voor onder meer gebed, ouderenbijeenkomsten en de alphacursus. Ook de toiletgroepen zijn aangepast. Buiten is meer parkeergelegenheid gekomen zodat de buurt zo min mogelijk parkeeroverlast ondervindt. Edith: ,,Wij hebben momenteel zo’n zeshonderd leden, die uit de hele regio komen. Ze komen deels uit andere kerken maar voor een deel gaat het ook om mensen die we ,,nieuwe gelovigen’’ noemen. Ondanks de grootte van de gemeente werken we met vijfendertig connectgroepen waarin de leden elkaar in klein verband doordeweeks ontmoeten.’’

De verbouwing heeft ongeveer een half miljoen euro gekost. Veel werk is door vrijwilligers uitgevoerd. Edith: ,,Zonder hun inzet was het allemaal niet gelukt. ‘’

Het vernieuwde kerkgebouw is in het weekeinde van 10 en 11 oktober officieel geopend. Ook burgemeester Heidema kwam op bezoek. Op 18 oktober is gestart met twee kerkdiensten, om 09.30 uur en 11.30 uur. Edith: ,,Op deze manier kunnen we het aantal kerkgangers beter spreiden. Ik heb al van een aantal mensen gehoord dat ze naar de tweede dienst hun kinderen mee zullen nemen, die vroeger niet kwamen.’’